Зеленський і зброя

зброя самозахистСправді звучить дивно? Не припасовуються якось одне до одного.

Ну Зеленський явно не мачо. І не помогли йому  фото з занять по кікбоксингу – і справа не в тому, що і він, і тренер при цьому виглядають ну дуже якимись чистенькими і щасливими. Справа в тому – це не його. Теніс (особливо настольний), можливо – балет. Були ж танці, та ще й які…

Перші два президенти були проти «узаконювання» володіння зброєю (як і правом самозахисту). То зрозуміло, там ноги і поняття ростуть з епохи соціалізму – там ти раб, і права на особистий самозахист не маєш апріорі.

Порошенко був проти. Там ноги ростуть, схоже, з того, що у ньому вже проростала бацила властителя (це помітно і зараз), а при таких піддані зброї теж не можуть мати – на їх думку.

І це при тому, що Україна – єдина держава Європи, де закону про зброю немає взагалі. Те, що в нас прийнято вважати Законом, насправді є дві постанови, здається – МВС. Якби там не було – то не Закони.

На відміну від народів інших держав  недавніх союзних, наприклад, прибалтики, чи Молдови, вважається, що українцю особисту зброю довіряти не можна. Мабуть, українець дебіл, а не козак. І мабуть, на стіні у нього історично висіла не шабля, а ложка, чи мітла, чи ще якась пісна фігня. До речі, таку картину завжди малювали насамперед, десь у кремлі.

Про зброю написано немало. Нами теж. Статистикою про зброю можна гратися як хочеш, можна підтасувати що хочеш і для кого хочеш. І для президентів у тому числі. Особливо, якщо він сам особисто від цього питання далекий.

Хоча справедлива статистика для мене – союзник,  давайте поки без цифр, хоча б сьогодні. Візьмемо США. Економіка – найкраща. Соціум – міцний і стабільний. Це – нація, хоча і здається такою різнобарвною. І уявити цей соціум без права на особисту зброю – неможливо. Як і демократію. Держава – фортеця. Кожний будинок – теж фортеця, і ніхто у ньому не розраховує, що кожний їх будинок постійно, 24 години на добу, охоронятиме поліцейський наряд. Несанкціоноване проникнення у державу – збройний опір, несанкціоноване проникнення у домоволодіння – збройний опір. Що тут не так?

До того ж, держави не завжди бувають праві до своїх громадян, і погано, якщо держава завжди озброєна, а громадяни – не завжди. Диктатури з’являються зненацька, і там, де у громадян немає зброї. І тоді диктатура забирає її начисто. зброя

Можна згадати і Швейцарію, де у більшості будинків є зброя армійського зразка, тобто — автоматична. Якщо така відсутня, держава радить мати хоча б помпову рушницю.

А тепер ближче до президента Зеленського. Він сказав, що в країні, на території якої дуже багато зброї неофіційної, не можна (!) дозволити, щоб люди носили зброю.

Упс… Тобто, він вважає, що вся ця неофіційна зброя спокійнісінько і гарантовано десь лежить по схронах. Звідки ж тоді стільки збройних інцидентів проти громадян, організованих розбоїв, у тому числі проти домоволодінь? І якщо вся згадана зброя не лежить десь тихенько про всяк випадок, а на всяк випадок, чи сплановано – носиться, чи перевозиться, і не завжди громадянами з мирними намірами, то давайте… заборонимо мирним громадянам саму можливість опору.

Справа не тільки в наявності у мирних громадян зброї, а і у правилах її застосування. Наприклад – обов’язкова норма зберігання її у сейфі, та ще й окремо від набоїв. І навіщо вона у такому стані потрібна, і на що здатна? Приведення її у придатний для опору стан займе вічність. А збройний напад на домоволодіння – завжди секунди, а то і менше. Правило обов’язкового попереджувального пострілу у повітря – ідіотизм і підстава. Давайте тоді говорити про обов’язковість попереджувального пострілу і озброєному бандиту.

І про гру статистикою. Ті ж самі США. Пам’ятаете про історію озброєного вбивці, який набрав купу набоїв, одягнув бронежилет, і поїхав розстрілювати мирних громадян у церкві (там, до речі, працювала його бувша теща)? До церков у більшості штатів зі зброєю громадянам заходити заборонено.  Тож він спокійно розстрілював беззахисних американців, і на опір не зозраховував. До тих пір, поки тамішній служитель церкви не пішов до свого кабінету, взяв свою М4, і не дав збройну відсіч. Десь з другого магазину він таки влучив кудись між бронепластин, і таким чином зупинив цю вакханалію. Інакше рахунок жертв міг би сягнути і до сотні, а план такий у нього був. Більшість ЗМІ написало, що це зробили поліціянти. Мабуть, саме десь перекурювали за рогом.

Так от, за статистикою, близько 80 відсотків злочинців, у тому числі озброєних, поліції передають саме ці громадяни, які мають під рукою, чи носять, зброю.

У країнах, де лібералізували закони про зброю, кількість озброєних нападів різко скорочувалась. Ось це –  факт, а не просто статистика. Навіть для Молдови.

Це поки що чи не єдине, чим не подобається президент В. Зеленський. Жаль, якщо це тільки початок.

зброя і самозахист

Категории: Головна, Політика

Добавить комментарий

Top