НБУ знижує облікову ставку. Вже радуватись?

процентна ставкаЗ 26 травня 2017 року Національний банк України запроваджує нову ставку рефінансування: 12.5%.

При цьому наголошено, що такий крок відповідає досягнутим цілям у інфляційних процесах в Україні та звичайно, такий крок направлений на економічне зростання у Державі.

Звичайно, що подальше зниження ставки НБУ — то добре. Проте, ставка у 12,5% — то ще далеко не та величина, яка буде спонукати (серед інших явищ у економіці у тому числі) процеси до економічного зростання. За такої ставки, з певним часом — аж ніяк не менше ніж пів-року, ставки по депозитам для вже недовірливого населення будуть становити десь 13-14% річних. Відповідно, ставки по кредитам для юридичних осіб (мова не про кеш-кредити, а про кредити під заставу), будуть, у кращому випадку, на кілька відсотків вищими.

Все це далеко не ті показники, які будуть спонукати економічне зростання у нашій державі.

Діліть відсоток на два, панове — тоді очікуйте економічне зростання.

Вводьте і дотримуйтесь поняття економічних свобод в Україні. При тому глибших і кращих, ніж у най-вільніших країнах світу. Інакше економічне зростання буде, але — не у нас, не в Україні. Не обіцяйте податкову реформу — зробіть. Виконайте клятви, дані Майдану, в кінці кінців, не кивайте на війну. Чи ви не клялися, а тільки обіцяли?

Або йдіть до біса.

P.S. Адресується, звичайно, не тільки НБУ.

Сергій Бондар

Редакція сайту може мати думку, відмінну від авторської.

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top