Мінфін, Оксана Маркарова. Нова мітла?

Оксана МаркароваПару фраз щодо звільнення О. Данилюка і призначення В.о. очільника Мінфіну О. Маркарової.

По великому рахунку, абсолютно все одно, яке прізвище носить той чи інший посадовець. Головне, як і що він робить. А Світлана, Галина чи Федір — яка різниця? Якщо посадовець добре свою роботу робить, то і саме ім’я знати не обов’язково. Щось на зразок вислову Лао-Цзи — якщо у державі народ живе добре, він не пам’ятає ім’я імператора.

Та нам до цього ще далеко. Ще до призначення Оксани Маркарової було відомо, що це креатура президента П. Порошенка. І навіть з цим теж можна погодитись. В принципі. Якщо ці принципи — в інтересах держави і народу. Саме їх, а не певної особи чи певних осіб.

Тепер конкретніше. О. Данилюк пішов, грюкнувши дверима. Цей шум постаралися приглушити. Це вже недобре.

Про що шумів Данилюк? Про те, що саме він змістив з посади бувшого очільника ДФС Р. Насірова і віддав його під суд. І нажив ворогів. Про те, що саме він ініціював судовий розгляд про власників Приватбанку. І теж збільшив число далеко не друзів. Про те, що ДФС і митниця абсолюно корумповані — зверху донизу. І що фактом голосування за його звільнення нинішній парламент з цим станом справ погоджується.

Виходить, що палки в колеса Данилюку ставили, і чому — зрозуміло. А його наступнику палиці в колеса не будуть ставити тільки в тому випадку, якщо ставити їх не буде потреби… за відсутністю необхідності. Іншими словами, якщо попередника лаяли, і він був незручною фігурою, прагнув давноочікуваних змін (реформ), то щоб бути «кращим», попереднику на відсутність реальних реформ потрібно закрити очі, і не лізти на роги олігархам, значній частині парламенту, сусіднім міністерствам, і прочая, і прочая…

Ми не збираємося згадувати, скільки у родини О.Маркарової будинків, квартир, земельних ділянок, вкладів і готівки. Все це є, але невже це само по собі погано?

Спочатку слово, потім має бути дія. От якраз думки нового очільника Мінфіну (в.о.) особливо нам і не відомі. Чи її влаштовує те, що не влаштовувало попередника? Чи помовкує, бо так треба, бо хитра, обережна, розумна? Поки що — тільки чутки. Поки що тільки «кажуть», що Маркарова — не найгірший варіант на цю посаду з тих, що пропонували зацікавлені сили.

А щодо реакції МВФ — то мабуть, якщо її призначили, Міжнародний Валютний Фонд за стіл переговорів з нею таки сяде.

Залишається діждатись дій. І реакцій на них.

С. Бондар

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top