Зе! Зеленський

ЗеленськийЧомусь політика вже втомила, хоча вибори в парламент ще попереду.

Майнула навіть думка, не знаю, чи тільки в мене – чи не даремно всі вони так деруть горло у тому телевізорі. Все частіше перемикають на якесь кіно.

Однак – пару слів.

З точки зору будь-яких, але – політиків, до будь-якого призначення у команді Зеленського, кому завгодно — з інших партій — можна висунути якісь там претензії. Однак, якщо дивитись не з політичної точки зору, а з точки зору функціональної придатності, професійної ефективності, то більшість призначень — нормальні. І судити про них можна буде, та й потрібно — по результатам їхньої діяльності.

Але про дещо можна судити з перших кроків. Поїздка на Закарпаття це продемонструвала. Навмисне зрозумілі всім і кожному прості слова Володимира Зеленського, особливо на адресу начальників тамошніх митниць, які вже стали одіозними, навіть чимось нагадали дещо з поведінки грізного президента Білорусі Лукашенко. Досить непоганий стиль у подібних випадках. І людям подобається. І стає ясно, чого не робив – а мав би! – Петро Олексійович Порошенко. До того ж п. Порошенко не тільки мав би це робити – він ще й на Майдані клявся. Клявся – і не робив. Розпинався перед Європою і Америкою – і не робив. Нинішній – не клявся, проте робить. І ясно продемонстрував, що буде робити так і надалі. І буде ще більше – після виборів у парламент, і тут все зрозуміло.

Будемо мати надію, що він робить це тому, що, як мінімум і насамперед, бачить економічну доцільність і вигоду у викорчовуванні цих старих пнів корупції і олігархії з українського лану. І ця доцільність і вигода потрібна як державі – сервісному центру, так і українцю – громадянину. Громадянину – підприємцю, бізнесмену, чи найманому працівнику. І просто – громадянину. А вже не-слабка-держава (як машина), плюс наповнена ситими громадянами – то вже міцний гравець на світовій арені.

Тоді і в Європі будемо на серйозних ролях. А про Азію і говорити нічого.

Але спочатку – держава як сервіс, і громадянин – який має можливість «гладшати».

Останнє слово – це з інтерв’ю самого Володимира Зе! Дмитру Гордону ще досить далеченько до виборів: я хочу, щоб пересічний українець трохи погладшав, нагуляв жирок.

Якщо цього не станеться – то капець. Усім.

С. Кустовецький

 

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top