Вітчизняна економіка у 2016-му і Україна у 2017-му

громадяни україниОсновні фінансові показники за минулий рік ніколи відразу, на будь-яке перше січня, не видно.  Чи то —  підприємство, чи то  — банк, закони і можливості — приблизно однакові.

Той факт, що економіка України за минулий рік показала не те що стабілізацію, а й статистичний зріст — теж уже факт, нехай і не загально чи широко відомий. Особливо про це не бажають чути лідери деякий парламентських партій, експрем’єри, але зараз не про це.

Якщо макроекономіка була стабілізована, та ще й номінально — зросла, то цей факт має так чи інакше відобразитись і у певних пов’язаних з цим показниках.

Наприклад, показниками, які має Національний Банк України.

Активи НБУ по результатам роботи за 2016 рік зросли на 11 процентів. Якщо активи Нацбанку у 2015 році становили 849.2 млрд.грн, то у 2016 році  — 940.6 млрд.грн. НБУ нарощував резерви для підтримки макрофінансової стабільності, для вирівнювання грошових потоків. А потоки зростали. За мінімальної допомоги Зоходу.

Макроекономічна стабілізація — річ, яку на зуб ніяк не можна спробувати, тим більше пересічний громадянин практично ніяк на собі цього не може відчути. Це той економічний базис, який можуть побачити тільки макро-економісти. Це як рама у вантажному автомобілі чи великому автобусі — її підсили, але ті, хто у салоні, цього відразу не відчують. Тільки коли це дасть можливість навісити додаткове приладдя, наприклад — для комфорту, то стане зрозуміло, для чого була потреба підсилити базу.

Так і в макроекономіці. Є факт підсилення в базі (2016 року) — слід чекати якісних проявів цього вже у 2017 році.

Але не пізніше. Вікно можливостей довго відчиненим бути не може. Так що чекаємо на приємні новини про нові можливості для мікроекономіки — для малого бізнесу, наприклад. Адміністрування податків, власне сама податкова система, контроль за силовими органами, кращі дороги, підвищення соціальних стандартів — всього не перерахувати.

42 мільйони «пасажирів» державної машини у 2017-му році будуть дуже пильно прислуховуватись до своїх почуттів.

Сергій Бондар

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top