Вибори гаранта 2019. Надія є?

Знак Президента УкраїниКоли вже написав статтю, раптом прийшло на пам’ять, що віщували про майбутні вибори президента ще минулого року… астрологи. А віщували вони, що на виборах 2019 року зявиться абсолютно неочікувана фігура, і усіх обійде. І всім нам , до речі, буде добре. Не прогадаєм.

І от вам вже новий рік. Більшість кандидатів офіційно ще не заявились. Більшість з тих, хто збирався іти у президенти – старі знайомі. Здебільшого ті, що не дай нам Бог. Здебільшого саме ті, що мають українців за лохів.

А от що до сюрпризів… Скільки їх буде? Як мінімум один уже є. Насправді — більше. Ще когось чекати? Щось мені раптом здалося, що перелік сюрпризів уже вичерпано. От тільки б правильно зрозуміти, хто саме ця неочікувана фігура. І тут не все так однозначно.

Для початку, зіграю у простеньку гру.  У мене, скажімо, тільки два варіанти вибору. Типу так – ні. Або їхати з країни, або лишатися, якщо електорат вибере перспективного президента.

Далі – по прізвищам.

Ю. Тимошенко – їду з країни. Немає тут що робити у такому варіанті. Боротися з електоратом – та ну… Тепер навіть ніхто не пам’ятає те, що говорив Майдан – «Юлі волю, але не владу». Час то тільки підтвердив, але ж елеХторат пані Юлі сильно глухуватий, порядком підсліпуватий, та й пам’ять у нього вже не та з причини, м’яко кажучи, підстаркуватості. Проте- на вибори ходять, на жаль, дисципліновано.

О. Ляшко. Їхати з країни. Не оглядаючись. Немає тут про що і говорити. Навіть не обов’язково пам’ятати те, що «на місцях» у РП перейшла більшість з ПР. Як казав, хоч і трохи про інше В. Зеленський – букви ті самі, порядок інший.

«Опозиціонери» (Бойко, Мураєв, Вілкул, Рабинович… т.п.). Їду з країни. Якщо, звичайно, їх моментально не винесуть раніше фронтовики, наприклад. Але сама гіпотетична можливість їхньої присутності лякає не тільки мене. І заставляє прораховувати кроки. І не потрібно говорити, що, мовляв, потрібно боротись. Боротись можна народу з владою, Можна навіть владі скількись там боротись з народом. Але гравців тільки два.

П. Порошенко. Тут можна говорити найбільше. Про те, чого очікували — і не отримали. Що зробити міг, хотів, не зміг, чи не захотів. Про те, що багато кроків президента пов’язані з міжнародними кроками, і мають узгоджуватися з більшими гравцями на міжнародній арені, бо тузи і королі – там, а ми десь так – навіть до валета не дотягнули поки що. І ми у великій грі, з якої не можна вийти просто так, сказавши «пас». І на кону – наша карта. Так що багато цікавого нам стане відомо тільки через певний час.

Але повернемось до п. Порошенка, як до потенційного кандидата. Так от, мені взагалі спало на думку, що він … не виставить свою кандидатуру на вибори. Або ж виставить, бо такі правила гри, а потім – зніме. Чекати не так уже й довго.

В.О. Зеленський. Тут не так все просто. Головний момент – як правильно до Зе! Відноситись. Він хто – актор чи бізнесмен? Якщо не думати  — актор. Якщо подумати, подивись його нетривіальне трьох годинне інтерв’ю з Д. Гордоном, для нетерплячих – особливо другу частину – стає ясно, що Зе! – топ-менеджер, бізнесмен. А це вже інша справа. У всякому разу нам буде ще цікавіше, ніж США з Трампом.

Якщо виберуть топ-менеджера і бізнесмена Зе! – залишаюсь. Хоча б  для того, щоб подивитись, що з цього вийде…

 

Приведу свій перелік неочікуваних фігур, серед яких кожен по-своєму цікавий, і перспективний, і бажаний, станом на середину січня 2019 року: І. Смєшко, Р. Безсмертний, В. Зеленський.

Ігор Смешко_ І. Смєшко. Плюси – абсолютно тверезий претендент. Знає справу, вчений, силовик (це і плюс – накінець-то стане реально страшнувато олігархам і ОЗГ вищого гатунку). Силовик (генерал ГРУ) — це і плюс з вищезазначених причин, і мінус – історія знає сумні наслідки призначення на вищу посаду силовика. Проте – часи вже не ті, від контролю зовні вже нікуди не подітись, та й силовик він – один з найкращих. Пам’ятаємо  позитивний приклад Є. Марчука. Армія поважатиме. Сумно, але здається, Україна так давно топчеться на місці, так у неї пов’їдалися всілякі клопи, що потрібен як мінімум І. Смєшко. Окрім того, що І.П. Смешко — генерал-полковник, він же доктор технічних наук, професор.  Питання —  де програма? Команда?

Роман Безсмертний  Р. Безсмертний. Ми про нього вже згадували. Вважаю його як претендента новою фігурою, його як можливого президента ми не знали. У нього сама твереза, виважена, сама глибока і сама продумана економічна, політична і соціальна програма з усіх претендентів.

 

 

 

 

 

Володимир Зеленський  В. Зеленський. Кажуть – комік. Ні – не комік, це просто роль. Він – приклад успішного менеджера. Можливо, самий чистий, по-доброму наївний (бо не був у політиці), і чесний претендент. Бруд, явно надуманий, на нього вже почали лити. Не певен, що то порохоботи, але тимохаботи, путіноботи, опоботи – то точно. Найбільше йому підігрує те, що народ України не дочекався від бувших президентів того, на що сподівався. Мається на увазі не швидке закінчення війни, а економіка, рівень життя людей.

Тут наскільки небезпечно, настільки і цікаво. «Програму» чули (інтерв’ю з Гордоном). А команда хто?

Якщо перші два підуть поодинці, чи разом – залишаюсь. Але без першого вищу політику уже уявити важко. А без останнього – та запросто.

Але все-таки, як то кажуть — God bless us… (Боже, помилуй нас!)

С. Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top