В штаті Texas все найбільше. І запаси нафти теж.

Теза про те, що у штаті Texas комарів ніхто мухобойкою не б’є, а стріляють з револьвера – настільки вони великі, та й взагалі – найбільше все, виявилась вірна і до запасів нафти і газу.

 Як стало відомо, розвідані запаси газу та нафти становлять 20 млрд баррелів нафти та 0,4 тлрн кубометрів природного газу і ще 1,6 млрд баррелів газового конденсату.

Це родовище є найбільшим з усіх родовищ сланцевої нафти у США і одним з найбільших у світі. Сланцевий спосіб видобутку нафти і газу американців абсолютно не бентежить. Такий спосіб видобутку не те що вважається, а і є безпечним способом. Технології гідророзриву газоносних пластів постійно вдосконалювались. Більше того, після такого способу з часом відсутнє геологічне просідання грунту.

Але найцікавішим наслідком такої інформації є реакція нафто і газо видобуваючої світової спільноти. США і до цього свої запаси нафти і газу розробляла не дуже активно. Така політика дозволила Сполученим Штатам зберігати контроль над цінами на газ і нафту. Штати добровільно віддавала можливість зменшувати свої запаси країнам Близького Сходу. А тут ще така звістка.

Найвеселіше наразі буде знову росіянам. Вони повністю в руках у американської політики. І ціна у 10 доларів за барель, про яку вже не раз говорили, не є чимось нереальним, але абсолютно можливим варіантом. Якщо буде потрібно. До того ж, світ, на відміну від РФ,  відходить споживання нафти і газу і навіть досить різко, а Росія – ні. Навіть якщо б і схотіла – не вийде, технологій – катма.

 

Сергій Бондар

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top