Цивільна зброя. Звернення до Президента.

pistoletКиївська облрада, 23 грудня, за ініціативи депутата І. Ступака, прийняла рішення про звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, та Президента про доцільність якнайшвидшого розгляду і прийняття Закону про «Про цивільну зброю та боєприпаси». 

Згідно навіть офіційної статистики, рівень зростання злочинності у Київській області класифікується як катастрофічний. Якщо у 2015 році зареєстровано більше 33 тисяч злочинів, то тільки за 9 місяців 2016 року кількість злочинів вже склала 38 тисяч. Нелегальний ринок вогнепальної зброї, за неточною оцінкою, налічує не менше 3 мільйони одиниць.

Про необхідність існування такого Закону писали і ми. Закону, що аналогічний тим, які існують в усіх розвинених, демократичних країнах світу. Закону, який довів, що навіть просто ситуація, коли громадяни, які потенційно можуть самостійно захистити себе, свою родину, майно, сама по собі зменшує мінімум удвоє статистику пограбувань. Пограбувань, якщо збройних, то завжди з нелегальною зброєю. Наш громадянин і беззахисний, і беззбройний, мало того — ще й безправний. До всього, згідно діючих законів, можливості щодо самооборони теж надзвичайно обмежені.

Президент України П. Порошенко, хоча і давно, уже висловлювався щодо надання можливості мати громадянам вогнепальну короткоствольну зброю з метою захисту. Президент відверто маніпулював і статистикою, і громадською думкою. Не хочеться думати, що він не аналізував текст, який йому написали. До речі, проти виступають, як правило, пенсіонери, найчастіше — глибокі пенсіонери, вчителі середніх шкіл, і домашні господарки. Чому не запитують думку активної частини громади?

Дії української влади щодо цього питання дивні. Влада боїться власних громадян? Тоді щось не так із самою владою. Влада може говорити про невіглваство власних громадян — буцім-то вони почнуть палити наліво і направо, і це — приниження. І прибалти , і молдовани нічого подібного не пережили. Влада наводить вибрану і однобоку статистику з третіх країн, з метою ввести в оману громадян і скоригувати громадську думку на більш негативне ставлення до цього важливого питання.  

 

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top