Стрілецька зброя NATO вироблятиметься і в Україні.

Схоже, що вік архаічної стрілецької зброї для наших військ добігає кінця.

Вже існують офіційні домовленості про налагодження виробництва ще на двох незалежних виробничих потужностях, стрілецької зброї за стандартами НАТО. За діло візьметься Укроборонпром, а це вже не жарти. Планується протягом року вийти на повне виробництво, включаючи виробництво набоїв різних калібрів. Згідно останніх планів, мова йде про виробництво сучасних словацьких пістолетів та різних варіантів відомої американської автоматичної гвинтівки М4.

m16Не дивлячись на те, що М16 перебуває на озброєнні близько 40 років, вона постійно модернізується, як модернізується і її базові прототипи — AR10, М4.  Не менш відомий автомат Калашникова вважався кращим, чи хоча б — не гіршим, тільки у самій Росії. І чи не головне — протягом усіх цих десятиліть він практично не модернізувався. Останніми роками його таки некардинально модернізували, при тому одночасно визнали, що система Стоунера таки краща.

fort-221До речі, українське підприємство Форт вже випускає сучасні пістолети (база — зброя Чехії), та автомати Форт-221, які є фактично ліцензованими ізраїльськими автоматами Tavor (TAR-21), за схемою «Bull-Pup». Виробляються ще шість видів штурмових гвинтівок та пістолетів-кулеметів, снайперська гвинтівка, і ручний гранатомет.

Не забуваємо і про київський завод Маяк, який чи не найбільше відомий, насамперед, своєю снайперською зброєю.

malyuk-vid-ukroboronpromОскільки запасів на складах АКМів досить багато, світлим інженерним головам прийшла ідея використати їх краще, ніж у якості масогабаритних макетів чи мисливських карабінів. Так народився автомат «Малюк», за тією ж схемою «Bull-Pup». На відміну від свого архаїчного попередника, стріляє він влучно і кучно, легший, компактніший, з меншою на кілька порядків віддачею, і головне — в принципі не вибухає ствольна коробка, чим АКМ, бувало, серед іншого, грішив. З нього можна вести вогонь навіть однією рукою — і влучати. Там взагалі від калаша залишився тільки ствол, затворна рама, і частина основи.

https://www.youtube.com/watch?v=NThOGWYKBWY

Взагалі, хорошої стілецької зброї багато не буває. Це доведено всіма державами з сильними збройними силами і потужним резервом. Якщо говорити про наш резерв, то все одно повернемось про відсутність Закону про зброю, про відсутність нашого резерву, якому заборонено тримами удома не те що стрілецьку зброю, а й навіть зброю самозахисту. Щось давненько не чути про швейцарську систему армійського резерву, про яку так багато говорили на початку прогресивних перетворень. Чи ізраїльську, чи голландську. Чи хоч про будь-яку.

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top