Стрибок назад: облікова ставка НБУ

процент-Поетапне зниження ставки НБУ було не тільки ознакою постмайданного періоду, його логікою, трендом, який логічно очікували. Поступове зниження ставки було ідентифікатором того, що у економічній політиці держави все іде логічним шляхом росту. Росту, про який так багато говорили лідери держави. Включаючи Президента.

Нехай би щось сказав і зараз. Саме зараз цікава його думка, як лідера. Він же сам претендував саме на таку роль? Обов’язкова думка вголос і міністра фінансів, і міністра економіки. Відмовчатись? Аж ніяк неможливо. Сказати щось тихо, щоб Україна не почула, а тоді говорити, мовляв — я ж реагував? Теж нікуди не годиться. Реагувати на таке потрібно голосно. Не ті часи, на жаль.

Підприємці — в тривозі. Громадяни — теж в тривозі. Великий бізнес? Так у нас це — олігархи.  Ні, олігархів нікому не жалко, та й на них це традиційно не відобразиться. До керівництва країни (вже не тільки у відношенні до депутатського корпусу) народ став відноситися з великою підозрою.

Тут не потрібно ні підзорної труби, ні соціологічних опитувань (до речі, саме тому їх і не проводять?).

А факт промовистий: Національний банк встановив облікову ставку на рівні 14,5%. Було — 13,5%.

процентПро що це ми? Про те, що ставки по депозитам мають зрости. Про те, що ставки про кредитам теж мають зрости, і вони це зроблять ще до того, як у банки зайдуть грошові ресурси за новою, підвищеною ціною. І кредитні ресурси стануть ще більш непідйомними.

Справа не тільки у тому, що один відсоток — на здороження. На збільшення збитків бізнесу. Справа у тому, що на загальному тлі загальмовування більшості позитивних процесів в українській державі і росту негативних настроїв у суспільстві, це — математичне підтвердження, фактаж того, що ці негативні настрої мають під собою реальне економічне підгрунтя. Невже цього не помітять, і будуть далі розказувати байки для наївних дурнів про підвищення зарплат, рівня доходів, більших мінімумів…

Сергій Бондар

Редакція сайту може мати думку, яка не збігається з авторською.

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top