Саркофаг над саркофагом. Чорнобиль.

chaes-novyj-sarkofag-montazhУсім відомий на вигляд старий саркофаг уже в минулому. Вірніше, він ще є, але його вже не видно. Французька компанія Novarka безпосередньо над ним встановила  нове укриття. Нове укриття, уже навіть зовні на інтуітивному рівні, не сприймається як саркофаг, оскільки геометричо виглядає як арка. Якщо сам вигляд старого саркофагу психологічно тиснув на підсвідомість, то нове укриття сприймається більш оптимістично.

Старе покриття прослужило рівно 30 років, але вже перебувало у незадовільному стані. Нова конструкція поступово «наїхала» і закрила собою  старий саркофаг.

Нове арочне покриття вагою у 36000 тонн. В ширину і довжину відповідно 257 і 165 метрів. Висотою в 110 метрів. Конструкція не проста, всередині додатково встановлені елементи кріплень, пристрої, які дозволять виконувати роботи по поступовому демонтажу конструкції четвертого енергоблоку, також по поступовій дезактивації залишків радіоактивного палива, сміття, різних сумішей, що утворились у процесі вибуху, склад яких навіть тепер точно визначити нелегко з причини ще досить сильного радіоактивного забруднення. І це ще щонайменше 200 тонн.

 

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top