Рік 2017.

styhiya-roku-vogon-pivenНе потрібно бути особливо прозорливим, щоб сказати, що 2017 рік буде незвичним. Таке можна сказати про будь-який наступний рік, якщо говорити про це, скажімо, 3 січня.

Проте, 2017 все ж особливо особливий.

Агресія Росії. Вкрадений Крим. Окупований Донбас. Звикаємо до питань без відповідей.

Не найкращий склад Верховної Ради. Притому, поки існує військовий конфлікт, який, до всього, потенційно може перерости в глобальний (чи тільки для нас, чи більш широко), вибори проводити не можна. Це гірше, ніж на відкритій війні змінювати штаб і головнокомандувача шляхом відкритих виборів. Можемо вибрати не ми, а нам.

Маємо, як уже мабуть що усі здогадалися, перехідного президента. Так, мабуть що іншого не можна було вибрати, а іншого поки що й не можна мати. Він гравець, і в цьому вирі гри він на своєму місці. Коли цей термін, термін його відповідності внутрішній і зовнішній політичній грі у нинішньому розкладі закінчиться, навіть вгадати важко. Найлегше сказати, що разом з кінцем президентської каденції.

РФ. Нинішня РФ по відношенню до зовнішнього світу – це СРСР травня — червня 1941 року. Держава, яка планує «спасти» світ від усіх, хто не полюбить «русский мир». Проблема – спасати, фізично – нічим. Слів самому собі, що ти самий сильний, чи буде достатньо для перемоги? Не достатньо. СРСР 1941 року мав армію численно і технічно найсильнішу за всі збройні сили усього світу, разом узяті. Сталінський озброєний до зубів комуністичний колос був нівельований простим «боксерським джебом» небоязкого і відчайдушного легковаговика. Про що говорити зараз? Про понти «іржавої бензоколонки»?

Європа. Брексіт тільки починається. «Чиясь» спроба привести крайні ліві чи крайні праві популістські сили до влади у кількох країнах. Навряд чи вийде. Проявити себе вони можуть, а от закріпитись у європейських країнах – ні. Історично — ні. Щоправда, для цього потрібно знати справжню історію, а не читати власний варіант і по ньому робити якісь стратегічні висновки і якісь спроби. До всього, Європейські країни як окремі держави були теж потужними. Чи як союз, чи як окремі – не так уже й важливо – справа лише у кількох будках на уявних кордонах. І у валюті, яка може бути спільна, чи не обов’язково спільна.

США. Найсильніший гравець. Тепер ще й – чи не самий непередбачуваний. Проте, непередбачуваність відносна. У США є запобіжники проти зайвих, чи занадто некерованих, чи диктаторських проявів, чи просто ексцентричних внутрішньо і зовнішньополітичних дій. Безумовно – припущення автора, але Д. Трамп, схоже, якраз і потрібен для якихось нетривіальних політичних і економічних кроків. Саме у 2017 році. Доля особистостей у глобальній грі нікого особливо не хвилює.

Поки всі читають гороскопи, можна й собі зробити спробу і погадати.

Нам не дуже то буде велике діло до США. Хіба що будемо за долари хапатись —  якщо щось буде саме з ними, будемо думати про них, а не про США.

Скоріш за все, наш погляд буде сфокусований на подіях у нашого сусіда. Рубльові запаси закінчаться саме у 2017-му. Центробіжні сили практично відсутні. Телевізор – їхній замінник ненадовго. Відцентрових сил, поки що тіньових, достатньо. Порох підпалено, і якщо не дати йому вибухнути назовні, йому доведеться розгоратися всередині. Існуючі конфлікти – рана для самої РФ.

Червоний Півень скоро подасть голос. І покаже себе. Рік стихії вогню – не жарт.

Нудно не буде. Україні потрібно буде думати про свою хату. От тільки особливість  — вона не скраю, а посередині.

Тоді і наші справи мають піти у напрямку, який досі стримується старим розкладом.

Так що запасатись попкорном не потрібно. Сидіти і споглядати не вийде. Події можуть бути наскільки крутими, що можна і вдавитись тим попкорном.

Сергій Кустовецький

Редакція може мати думку, відмінну від авторської.

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top