Президент 2019: головна обіцянка

штандарт Президента УкраїниПродовжуємо ряд статей про поточну ситуацію з реєстрацією кандидатів на посаду Президента України 2019.

«Ефект Зеленського» — для багатьох , якщо не для всіх, вже очевидна річ. Полягає він у тому, що надії виборця «біжать» від так званих президентів-професіоналів, які у нас були. Усі минулі президенти якось не думали, що своя сорочка цікавить не тільки, власне, їх самих. Своя сорочка є у кожного громадянина України, і вона не стала більше гріти пересічного українця ні на один помітний градус тепла.

Якщо бувші професійні президенти не зробили так, щоб легше жилося кожному, виборець інтуітивно починає шукати щось нове. Тут великі можливості не тільки для нових претендентів, а і для цілого сонму пустозвонів, пустих обіцяльників, і часом, і для відвертих ворогів України.

Президенти, яких ми мали, включаючи і того, чия каденція ще не закінчилась, особливих покращень для пересічного українця і не обіцяли. Окозамилювання було — новий податковий кодекс, полегшення ведення бізнесу, підняття мінімуму заробітної плати. Проте жодне із згаданого і незгаданого не призвело до того, що українець хоч якось помітно погладшав.

Ми навмисне не приводимо точні формулювання обіцянок і не наводимо термінів. Виборці цього не памятають. Виборці голосують, не тримаючи в голові терміни, складні чи не дуже фінансові формулювання, тож і ми обійдемося без них.

І от що ми маємо в сухому залишку, дивлячись на тих кандидатів, які вже встигли сказати щось, що може запасти у свідомість і підсвідомість виборця.

Ю. Тимошенко. Тільки газ. Про що ще може говорити Газова Королева? Мовляв, дешевий для громадян. І це все, що запам’яталось. Такий собі милий хабар комунальному виборцю. Ті, що оплачують газ по промисловим цінам, починають розуміти, що їм хана. Як по цінам, так і по встановленим більшим мінімумам об’ємів споживання. Фантазії? Так вибачте — так уже було. При її прем’єрстві, після підписаних нею московських контрактів.

О. Ляшко. Здається, чи так дуже хочеться, що пустота обіцянок цього радикала уже ні на кого не діє. Тому навіть і навести для прикладу особливо нічого. Окрім хіба що його спротиву продажу землі її власниками. «Скотиняка така». А поки він проти, її виснажують ті самі латифундисти, в основному з його партії, і з БЮТ — чи не найбільше, та й з інших партій нашого «рідного» парламенту. Таке собі і правове, і економічне дикунство.

В. Зеленський. Тут запам’яталось. Він сказав, що шоче, щоб «накінець-то українець заплив жирком». І це гріє. Це запамятовується. Ze! не пояснив, як він це зробить, хто з його команди хоче і вміє це зробити, і поки взагалі не уявляю його команду. Але виборець почув, і запам’ятав.

А. Гриценко. Або про цей аспект нічого не прозвучало, або ж нічого і не було.  Або ж — не запам’яталось.

«Опозиційні» кандидати. (В лапках пишу тому, що вони в опозиції не тільки до нинішньої влади, але й в опозиції і до самої держави, і до її громадян-українців). Логічно, що виходячи з того, що написано в дужках, нічого доброго для українця ні зробленого, ні навіть сказаного і бути не може. Тим більше, майже все сказано не українською.

Г. Балашов. О — тут все серйозніше. Пан Геннадій Балашов — це партія «5.10» . Ми вже коротко згадували про нього. Г. Балашов — це один великий тезис про кардинальну революцію в податках, яка дозволить вільно жити і вільно заробляти собі на життя. Підприємницький, податковий рай. Одначе, дивним чином це подається так, що виборець не асоціює себе з цим щастям. Масовий виборець… як би так сказати, щоб нікого конкретно не зачепити… він в у своїй масі реагує на більш зрозумілі, коли завгодно — простіші і примітивніші речі. Тож система «5.10» для масового виборця лежить десь  у сфері… термінів. І ні в голові, ні у серці, ні перед очима — ніде не застрягла. А потрібно було б так подати матеріал, щоб були зрозумілі вигоди, наприклад, навіть бабусиному електорату Юлії Тимошенко, яка зуміла улесливо заповзти у душу кожної бабусі з купою комунальних боргів.

Р. Безсмертний. Усе абсолютно правильно, усе так довгоочікувано. Академічно і економічно вірно. Якби ж виборець зміг це зрозуміти. Але у виборця — інший асоціативний ряд. На превеликий жаль, за п. Безсмертним підуть спеціалісти, професіонали, інші розумні люди. Бо бачать, чують, аналізують. Але це, по великому рахунку, не виборці. Ще є час щось поправити.

І. Смешко (раніше писали тут). Хочеться поставити знак оклику. Він найбільше зупинився на цій частині передвиборчої програми. Так, нехай вона не буде повністю зрозуміла бабусям і дідусям, але жаль, що ця частина електорату має такий значний вплив на результат виборів. Пора б ходити на виборчі дільниці і тим, хто хоче краще жити у цій країні, і не шукати іншу. Ігор Смешко сказав рівно стільки, сільки потрібно, аби почули ті, хто його слухав. Запам’яталося, що він не має ніяких стосунків з олігархічним капіталом — і на нього не спиратиметься. Він має намір і своєю, і державною опорою мати середній і дрібний бізнес. Для цього має намір зробити так, щоб податки на нього стали меншими, як мінімум на 5%. Він категорично за те, щоб розвивався сімейний бізнес, і його потрібно звільнити і від податків мімінум років на п’ять, і від перевірок. Ось це, наприклад, і є тими конкретними кроками, які дозволять українцю нагуляти жирок. Багатий українець — багата держава.

С. Кустовецький

 

Категории: Головна, Політика

Добавить комментарий

Top