Нове про фінансову кризу 2008 року.

kryzys-2008Для більшості з нас спогади про кризу 2008 року, після якої ми отримали долар спочатку удвоє, а потім і втроє дорожчим, потім падаючі банки (разом з нашими грошима), не являються приємними. Начеб-то усе почалося зі США. А от питання – чому ж так вийшло – і досі без чіткої відповіді.

Можна не сумніватися – таким воно і залишиться. Але деякі факти, які стали відомими буквально у ці дні, з яких, втім, цілу картину вимальовувати не слід, виявляються цікавими.

Судіть самі.
США, в особі Міністерства Юстиціії вимагає від Deutsche Bank виплати в порядку компенсації  14 млрд доларів США. Виявляється, Deutsche Bank був у числі кредитних установ,  які при продажу пакетів цінних паперів занижували оцінку ризиків. Згадані цінні папери, як папери з невисоким ризиком, купили американські компанії Fannie Mae і Freddie Mac. Якби було відомо про те, що ризики більші, то і ціна була б нижча. Або ж від такої покупки просто б відмовились. Подбати про додаткову безпеку, чи просто їх не купувати, у покупця причин не було. І, як то кажуть, попали по-крупному. Снігова куля фінансових банкрутств покотилася саме з цих компаній.

Цікаво, що Deutsche Bank не заперечує факт по-суті, а сперечається тільки по сумі. Тобто – факт дійсно мав місце.

Це не єдиний випадок, коли факти заниження ризиків у 2007 – 2008 роках по ЦП мали місце і були викриті. Подібні прецеденти уже були. JP Morgan Chase виплатив 13 млрд доларів три роки тому. Bank of America заплатив 17 млрд доларів два роки тому. Здається, що судові позови розглянуті ще не всі. Навряд чи приведені факти можна використати для висновків у цілому, але все ж самі по собі виглядають дуже цікавими.

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top