Мерседеси і пиріжок

Після появи пікапа від Mercedes-Benz поява «пиріжка» якось вже не сильно то й дивує. Комерція як комерція. Оскільки такі машини частенько купляють, то нехай купляють їх і у нас також – подумали в Мерседес і сконструювали фургон. Одначе, у слові Citan чується і city, і titan, що і зрозуміло, і аж ніяк не зухвало, якщо мова йде про Mercedes.

Щодо «сконструювали». Навіщо конструювати заново те, що у інших вже і сконструйовано, і доведено, і навіть вилизано до рівня досконалості? Навіщо видумувати велосипед? Якщо придивитись під будь-яким кутом, чи то з корми, то стане кидатися в очі помітна схожість з … фургоном Renauilt Kangoo.

 А чого дивуватися – пікап від Мерседес випущено на базі Nissan Navarа, і цього не приховують. Можливо, у когось є сумніви щодо родства Nissan та Renauilt? Тепер не буде і щодо зв’язків Renauilt і Daimler.

Набір механіки у таких типових автомобілях стандартний, як і самі машини. Фургон має потягнути, окрім пасажирів, ще й вантаж, а значить, менше чотирьох циліндрів ставити не можна – достатньої тяги не буде. А більше – навіщо? Чотирициліндрові бензинові та дизельні. 55 кВт (75 к.с.), 66 кВт (90к.с.), 81 кВт (110 к.с.) – дизельні та бензиновий 84 кВт(114 к.с.). Коробки перемикань передач п’яти та шести швидкісні. У пару до бензинового двигуна можна замовити АКП з дводисковим зчепленням – гадаємо, це більше для пасажирського варіанту.

А ще вперше на такому автомобілі, та і на автомобілі в принципі можна побачити заявлений міжсервісний пробіг у аж 40 000 км. Обіцяна і неабияка економія у споживанні палива. Як заявляє виробник, економія в роботі основних вузлів авто досягнута за рахунок системи BlueEFFICIENCY,  яка комплексно враховує і роботу двигуна, і коробки вибору швидкостей.  

Фірмові повадки мерседесівського ходу мають обов’язково перекочувати навіть на  фургон, і це без сумніву.

Citan Mixto (4,32м в довжину) замість вантажної платформи пропонує пасажирський салон на п’ять місць або ж вантажний об’єм у 3,7 кубічних метрів при складених задніх сидіннях. Переднє пасажирське сидіння може бути і подвійним, що зустрінеш не часто на такому авто. Само собою – спинка може складатися як столик. Вантаж може взяти від 435 кг до 771 кг. Пропонується три варіанти довжини: від 3,94м до 4,32м.

Як і у будь-якому сучасному авто, тим більше – у Мерседес, замовити можна дуже багато варіантів додаткового обладнання. У некомерційній статті немає сенсу перераховувати.

Та й взагалі, якщо вам чогось не вистачало, чи щось не влаштовувало, скажімо, у фургоні від Renauilt Kangoo, то у фургоні від Mercedes-Benz вас влаштує абсолютно все. На те і Mercedes-Benz.

 

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top