Квантовий комп’ютер. Перегони за мрією і перевагою.

quantum-computerКвантовий комп’ютер  — це саме та найбільш бажана річ, яку першим хотів би отримати будь-хто. Так, окремій людині навряд чи це під силу — тут занадто великі, і головне,  невизначено великі затрати на створення такої машини. Опис принципу дії такого пристрою зробимо пізніше і у трохи неочікуваному варіанті.

Скажемо лише, що як тільки такий апарат буде створено, і за умови, що він попаде не у занадто добрі руки, ми усі відразу це побачимо. Справа у тому, що усі комп’ютерні потужності світу — справжнє ніщо у порівнянні з квантовими потужностями. Жоден захист, жодні паролі, жодні секрети не сможуть встояти перед подібним монстром. Швидкість обробки інформації взагалі неможливо піддати опису. Це не є навіть швидкістю, тому що швидкість — це час, за який щось проходить певну дистанцію від пункту «А» до пункту «В». Квантова машина знаходиться відразу на всій дистанції, вирішує все і одразу, у неї відсутні якісь поступальні кроки.

За наявності таких стратегічних можливостей мати такі потужності зацікавлені і військові. Тому вони дуже уважно слідкують за розвитком ситуації і за успіхами інших і військових, і науковців, і військових науковців. У світі існують як мінімум кілька держав, які, отримавши подібний потенціал, навряд чи згаяли би можливість скористатися таким шансом.

Шанс — стати самим потужними, і виконати маніфести своїх партій. Не секрет, що подібний маніфест виключно у комуністів. Хто не вірить — почитайте. Втішає лише надія, що такі задачі під силу лише самим передовим у царині технологій країнам, і що вони не дозволять дати їх вкрасти, чи продати.

Науковці описують принцип дії квантового комп’ютера досить складно, і потрібно мати неабиякий талант, щоб зробити це доступно. Ми наведемо у якості прикладу пояснення, здавалося б, взагалі сторонньої особи — прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Він дуже обізнана людина, і до всього, має непересічне почуття гумору. «Інцидент» стався у одному з наукових закладів, де йому і задали питання про принцип дії квантового комп’ютера, більше у якості жарту, і не розраховуючи на відповідь. Однак відповідь прозвучала, і ця відповідь є одним з найкращих з доступних описів його дії.

 

 

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top