Кому потрібне залежне НАБУ

Одне із зобов’язань України перед МВФ — надання права і можливості НАБУ зняття інформації з каналів зв’язку, простіше telefonnyj-protest-pidtrymka-nabuкажучи — прослушки. Одначе, вказане зобов’язання залишається невиконаним. НАБУ не схоже на незалежного гравця, а має ним стати, якщо ми  хочемо побачити  результат від його роботи. Звісно, така можливість НАБУ не надана, оскільки є сили, яким це невигідно. Ці сили складаються як з одиниць — персоналій, так і цілих груп політиків при владі. В кінці кінців, це вигідно навіть СБУ — саме від СБУ в цьому питанні цілковито НАБУ і залежить. Зазначимо, що не дивлячись на те, що СБУ має право прослушки, гучних справ про «гучних» осіб українське суспільство не побачило. І допоки така монополія буде існувати — громада України гучних справ і не побачить.

Дійшло до того, що навіть посольство США офіційно звернулося до Голови ВР А. Парубія за підтримкою про розгляд законопроекту за номером 4812 про надання НАБУ права на «прослушку».  А. Парубій направив звернення керівникам  БПП та Народного  Фронту, аби ті розглянули його на засіданнях своїх фракцій. У цих фракціях, як і в усіх інших, достатньо згаданих вище «груп і персоналій», тому А. Парубій саме туди і перенаправив листа, а не отак запросто поставив питання на голосування в сесійній залі.

А то виходить так, як, власне, і виглядає: громадянське суспільство «за» НАБУ, умову МВФ чули і говорили «так», заклики демократичних держав чуємо, але — не робимо. І на певну підтримку цих демократичних держав і того ж таки МВФ розраховуємо, та ще й жаліємось на саме їхню повільність.

Сергій Бондар

Думка редакції може не співпадати з авторською.

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top