Компактні АЕС.

Китай розробляє компактний атомний реактор.

Сам по собі компактний атомний реактор, розміром десь з кузов вантажного автомобіля, не є чимось  революційним. Давно відомо, що невеликі реактори спочатку зявились на морських суднах, на таємних військових об’єктах, які мали функціонувати незалежно. Наступний крок у розвитку технологій дозволив запустити подібне джерело енергії у космос, куди можна запустити тільки дуже компактний об’єкт. Так що Китай нічого нового не придумав.

Але все ж  нове полягає у тому, що подібні атомні реактори планують використовувати у мирній галузі. Навіть такі країни, як Китай, які в принципі ноухау не придумують , а користуються вже готовими ідеями, готові і таку річ сконструювати. Що правда, розташувати його планують подалі на острові в Південно-Китайському морі. Про всяк випадок — хоч і маленька, а як не крути, атомна електростанція, та ще й експериментальна.

Запланована потужність близько 10 МВт, що достатньо для середнього міста. В якості охолоджувача — рідкий свинець. Однієї «заправки» може вистачити на добрий десяток років.

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top