Hyperloop — п’ятий спосіб транспортування.

Hyperloop -Hyperloop — чому п’ятий спосіб?

Відомо чотири способи транспортування людини на певні відстані — автомобілем, залізничним транспортом, літаком та водним транспортом. Ідея посадити людину в герметичну капсулу, а капсулу помістити в трубу, і розігнавши її до швидкості більше 1000км/год, перемістити таким чином куди завгодно на земній кулі дуже-дуже швидко, прийшла насправді в голову не Ілону Маску. Проте, саме він помітив, що технології вже підросли до рівня, коли ця ідея вже абсолютно не фантастична. Тобто ідея просто стояла на місці, а її догнали технології, перетворивши, фактично, з фантастичної ідеї в практичний бізнесовий проект.

hyperloop-Трішки технічних деталей. Капсула з пасажирами (хоча спочатку політає просто з вантажем) має висіти чи то на повітряній подушці, чи то на постійних магнітах. Саме до останнього варіанту схиляються інженери, включаючи й І. Маска. Розгін капсули  — за рахунок лінійних магнітів. Така собі цивільна рельсо-пушка. Зверху на трубі — сонячні елементи. Розрахунки показали, що дві третини електроенергії буде для самого проекту «зайвими», і буде продаватись, забезпечуючи додактовий прибуток.

Питання — а навіщо воно взагалі потрібно? Літаком теж швидко, хоч і не настільки. Але до літака ще потрібно добратись. І від літака теж. Занадто громіздкий. Технічно — заскладний, а значить — і дорогий. Поки злетить, поки сяде — забагато мороки.

А з сітку Hyperloop можна покласти як метро — тільки пряміше, оскільки швидкість дуже висока. Як вам ідея доїхати з Дніпра до Києва за 20 хвилин? Чи з Києва до Одеси, за такий же час? Вирішити справи, «сходити» на побачення, чи на морі скупатись — і назад. Можна жити в Одесі, а працювати — в Києві. Літаком же так не вийде!

HYPERLOOPМи недаремно приклад з Києвом привели. Якщо такий транспорт з’явиться — а він з’явиться, то він має покрити всю землю. Коли почали креслити найпотрібніші маршрути, то Київ виявився містом на перехресті важливих доріг. Через нього  — Китай, Канада, Європа і Східна Росія. Інший маршрут — Азія, Ближній Схід, Північна Африка і Європа. Ще один напрямок — Китай, Іспанія. Індія — Фінляндія якраз пролягає через Дніпро. Практично через кожен з найкрупніших міст України має пролягати певний трансконтинентальний маршрут. Тому що так вигідно, так наші міста стоять історично. 

Щодо Ілона Маска, то він не став займатися ще й цим бізнес-проектом, і саму ідею Hyperloop передав спільноті. Хоча, можливо, його компанія теж буде  у цьому проекті, достеменно ще невідомо. Наразі найактивніше цим проектом займаються Hyperloop Transportation Technologies та Hyperloop One, хоча є й інші. Навряд чи це буде хтось один — ідея стає глобальною.

До речі, відбулися кілька випробувань, і вони були повністю успішні.

С. Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top