Готівка в Україні — загальна сума.

cashТак, саме про це: чи знаєте ви, скільки, вірніше — яка сума готівкових коштів знаходиться в обігу? Тобто — на руках, у касах банків, касах підприємств…

Національний Банк України впевнений, що в обігу всередині країни перебуває готівки на загальну суму 341.1 мільярда гривень. Звичайно, що більша частина з цієї суми  — в паперових грошах, тобто —  в банкнотах, і порівняно невелика — це монети.

Так от, згідно статистики на початок 2017 року, всього в обігу у банкнотах – 339 млрд. грн. (2.98 млрд. шт. банкнот). а у монетах — 2 млрд. грн. (12.7 млрд. шт.).  Спеціалісти з НБУ впевнені, що середня кількість банкнот на кожного громадянина становить 70 штук, а розмінних монет аж 285 штук.

Багато це чи мало? Ні те, ні інше. Якщо інфляції не відчувається, то грошей приблизно стільки, скільки вартує товарна маса — так було раніше.  Змінювалось одне, змінювалось інше. Банки, коли інтернет-технологій ще не було,  що-квартально писали касові плани з нудними розрахунками на готівку, яка має бути випущена в обіг.

інтернет-грошіА тепер практично у кожного банківська картка, інтернет-банкінг. А ще є інтернет — гроші, на які коситься НБУ. До речі — у країнах Європи банківська система так косо на це не дивиться, як у нас. Он уже і на наших платіжних терміналах вже видно, що платежі  і у біткоінах можливі…

Так що неважливо, що готівки в країні десь по 8 тисяч гривень на брата. З сучасними технологіями перспектива у готівки одна —  її буде все менше і менше. Практично майже до повного витіснення готівкового обороту.

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top