Фонд гарантування (ФГВФО) зміцнів, і гарантує ФОПам.

фопФонд гарантування вкладів фізичних осіб на 1.01.2017 року, за офіційними даними,  відносно зміцнів, вказавши величину накопичених коштів у сумі 15,32 млрд грн.

Дана сума відносно невелика. Проте, необхідно враховувати, що проводились виплати (і ще проводяться) після закриття ряду великих банків. На даний час вже немає суттєвого ризику збанкрутування великих банків, хоча є ймовірність закриття невеликих банків, а на це вказаної  суми акумульованих Фондом коштів має вистачити.

Вражає сума, яку Фонд гарантування вже виплатив — 80,87 млрд грн. Основна частина виплат прийшлася на останні 2 — 3 роки.

Згідно останніх позитивних законодавчих змін, які вступили в дію з 2017 року, компенсацію втрачених коштів матимуть право отримувати не тільки фізичні  особи — громадяни, а і фізичні особи — підприємці. У такій же сумі — до 200 тис. грн. Дана зміна абсолютно корисна і необхідна, оскільки ФОПи знаходились у такому собі прокрустовому ложі. З однієї сторони — доволі жорсткі обмеження розрахунків готівкою і необхідність мати рахунки у банку, з іншої — часті випадки повної втрати коштів у банках банкрутах, число яких скоро може дійти до сотні.

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top