Фінансова доля українця (ч.2)

пенсія

 Фінансова доля українця (бо вона не така, як у американця).                           Опус в двох частинах. Частина друга.

  1. І так далі. Є ще варіанти народних відмовок, проте – то вже ну геть несерйозні фантазії. Типу – гратиму на фондовому ринку, буду в старості жити на грошову допомогу дітей, батьків. Чи друзів, наприклад.

В усіх вище перелічених варіантах є ще одна серйозна вада, яку спочатку буде важко зрозуміти. Важко – тому, що у нас є досвід мати  справу виключно з короткими грошима. Приготуйтесь до мозкового штурму! Рівень підготовки десь… ну як для третьокласника, насправді.

Приклад для порівняння: ви поклали гроші у банк, через місяць (три, шість місяців, рік) ви їх забрали. Разом з кількома пунктами процентів. І раді. І правильно – Ви  нічого не пропустили.

Тепер уявіть: ви почали відкладати щороку 5 років тому гроші на 20 років. І додаєте туди щороку, якусь суму, нехай це буде 10 000грн. Кожного року. П’ять років тому ви отримували щомісяця саме таку зарплату, десять тисяч, і радувались. Тепер на тій же посаді на тій же роботі Вам платять 15 000грн. Для Вас внести суму, яку ви можете і хочете собі відкладати щороку, буде так само легко в розмірі 15 000грн, як і п’ять років тому назад десять тисяч гривень. Ваша дитина третьокласник, я впевнений, уже зрозуміла. А Вам зрозуміло? Так от, ця різниця (5 000грн у нашому прикладі) має свій фінансовий термін – Індексація. В коротких грошах йому ніде взятися, але там, де працюють довгі гроші – поняття Індексація обов’язкове. Індексуючи кошти, які відкладаєте, Ви збережете їх від знецінення. Плюс серйозний додатковий дохід. У попередніх варіантах (банки, НПФ) таких понять , як Індексація, Складний відсоток практично не існує. Банки взагалі – це здебільшого інструменти роботи з «короткими», рідше – «середніми» грошима. Новина? Але так живе світ! Вел кам в реал!

  1. Life Insuranse Company. Компанія зі страхування життя (переклад приблизний – проблема банально лінгвістична. Середнє слово перекладається не як «страхування», а як «упевненість». Далі фантазуйте самі).

Так от – про те, чого більшість з нас не знали, навіть фінансисти, оскільки жили в такій країні – пострадянській. Найбільші і найбагатші, і найнадійніші фінансові інституції у світі  — це компанії зі страхування життя. (інфу про це, хто старший, знайде навіть у томі №24 Великої радянської енциклопедії, коли що).  І Гугл в допомогу. І вікіпедія, і т.п.

Найнадійніші – деяким з них стільки ж років, скільки і самій світовій фінансовій системі, і вони якраз і є її критично важливою і невід’ємною частиною. Ті, що найстарші – це з тих країн, де зародились долар, фунт, франк (ну, євро загалом). Фактів банкрутств немає – це Вам не банки. Деталі, чому так, кому цікаво – окремо. Та й взагалі, і ще одна крапка щодо банків – у банків своїх коштів мало, та й навіщо вони їм – свої кошти. Банки живуть за рахунок коштів клієнтів, така їх природа. Але найбільші і найцінніші клієнти у них – лайфові страхові компанії. Бо це трильйони грошових ресурсів. Багато трильйонів доларів, і надовго. І тут ще раз можна ставити крапку у сенсі «хто є хто».

Так до чого я так довго веду, бо коротше не можна?

А от до чого. Питання накопичення на пенсію. Додаткове чи основне (як для ФОПів, наприклад). У запланованому Вами ж розмірі. На запланований Вами ж строк чи вік (там гнучкі умови). З індексацією (теж гнучкі умови). З відсотками більшими, ніж у надійних банків. Надійно. У перевіреній п’ятьма поколіннями клієнтів компанії.

Сюди ж і з питаннями життєвих негараздів, про які згадувалось. Втрата здоров’я – постійна чи тимчасова, смерть з різних причин, нещасний випадок, хвороба, хірургія — та все, на що жоден з нас спеціально гроші не стане відкладати. Від втрат в усіх цих ситуаціях, які відберуть у Вас гроші (якщо вони будуть), так би мовити – у пакеті, а хоч і окремо, іде так зване страхування життя. Тобто, якщо у вас є лайфовий поліс — щоб з Вами не сталося – гроші у Вас будуть.

Саме перше правило безбідного життя вже набило оскомину, і перестало сприйматися на слух: відкладайте з усіх своїх видів доходів мінімум 10%. А далі – ні слова. А куди відкладати? Ті, хто вкладає нам у вуха саме правило, є спеціалістами по правилам. Тому й не продовжують далі.

А я продовжу: Ви прочитали варіанти вище по тексту — 1,2,3, …? То не кращі варіанти, м’яко кажучи. Весь освічений світ робить це в страхових компаніях життя. Власне, на відміну від усіх попередніх варіантів, вони створені саме для цього. А не подушки, чи банки (у обох варіантах).

Автор статті не є держслужбовцем, як наші міністри, які натякають і так і сяк, що Державний пенсійний фонд – це не найкращий і не самий вигідний варіант накопичень на пенсію, а далі вони називати інший варіант просто не мають юридичного права, бо це звучатиме як реклама. Вони навіть наближаються до назв міжнародних недержавних компаній зі страхування життя, і кажуть, що їх у світі всього на всього кілька найкращих. Цікавтесь, мовляв, самі.

Я пишу конкретно, до самої крапки, і викладаю все.

Світова статистика: більшість забезпечених пенсіонерів у світі (наголошую – у всьому світі), а це десь до 70%, є клієнтами однієї транс-національної корпорації.  Це MetLife Company.

Власне, так я сам і вирахував, куди йти працювати.

До речі, у США з 100 найкрупніших компаній, 90 корпоративне страхування оформлюють саме з MetLife Insuranse Company. Український корпоративний сектор теж прокидається.

В Україні її прямий підрозділ з 2002 року – MetLife UA.

І це не реклама. А якщо і реклама, то я рекламую себе!

Як я можу рекламувати компанію MetLife, коли я її сам вибрав не завдяки власне рекламі (а її фактично мало де у світі зустрінеш). Я аналізую ділову інформацію. Я читаю фінансові показники. Розумію юридичні факти (слава Богу – банк навчив). Маю зв’язки — про всяк випадок це не зайве, з серйозними фахівцями у сфері фінансів, коли що. Тому Метлайф. Тому у мене прямий контракт безпосередньо із самою компанією «МетЛайф Україна» (по-суті, такий же контракт, як і в банку: одна сторона – я, друга сторона – компанія MetLife UA). Це я до того, що я не працюю у системі мережевого маркетингу (сетевой маркетинг), хоч і не заперечую існування такого варіанту. Просто зауважую тим, кому ця деталь важлива.

Так, наразі я – фінансовий консультант. Страховий агент, якщо завгодно, проте це не є точним, і є застарілим поняттям. Національний банк України обіцяв невдовзі прийти до кінцевого визначення самого терміну. Але суті це ніяк не змінює – я готовий коротко чи довго, розтлумачувати, чи розказувати простіше, з використанням фінансових термінів чи без них (що краще і приємніше) саму суть. І я ніколи не пожалкую, що даремно витратив час, якщо хтось з Вас мене вислухає, і піде далі, не оформивши поліс відразу. Головне – Ви будете знати, у Вас буде інформація, як обійти фінансові ями, і як створити Капітал на майбутнє Вам і Вашим дітям. Чи як утримати співробітників.

Така місія.

Логічно, телефон для зв’язку:

(097) 065 49 72,

Сергій Васильович

До речі, консультую і «On line» — короновірус і відстані вносять свої поправки. Будь ласка, через будь-який популярний месенджер. Бажано тільки спланувати час наперед. Телефонуйте.

 

 

Добавить комментарий

Top