Джефф Безос. Blue Origin.

Ілон Маск і його дітища всюдисущі. І Tesla, яку всі хочуть, і акумулятори зібрався робити будь-які і до всього, і ракета у нього дивовижна настільки, що летить у космос, і потім, немов слухняна собака, вертається на землю, а то й на невеличку площадку в океані.

За абсолютно нескромним І. Маском якось не так чітко проглядається не менш цікавий персонаж —   Джефф Безос (Jeff Bezos).

jeff-bezosЗасновник Amazon. Володіє The Washington Post. Перераховувати такі речі потрібно через абзац. Але Безос володіє ще й Blue Origin.

Blue Origin – те, що написано на ракеті, яка теж літає у космос, і теж феноменально повертається на землю. І хоч сідає не на платформу у океані, а на мізерний шматок землі у пустелі, геть не схожий на дорогущий космодром, видовище чомусь абсолютно фантастичне. Момент приземлення можна переглядати десятки разів. Він достойно виглядав би у якомусь шикарному фантастичному кіно. Точність абсолютно філігранна. Це вже діюча багаторазова ракета-носій New Sheppard.  Здається навіть, що вийшло щось технологічніше, ніж у І. Маска. Та й вибухає  рідше, до всього…

Blue Origin оголосили про розробку ще більшої ракети. І випробовують компоненти космічного корабля для польоту на Марс. Успішно, до речі. І не те, що про щось довго говорять. Відразу роблять і відразу демонструють.

Чомусь навіть і не дивно, що Джефф Безос знявся у фільмі «Стартрек: Безкінечність», у ролі іншопланетянина. Одне з його найбільших переконань те, що у житті потрібно займатися лише тим, чим хочеш.

І ще приємно, що саме Amazon повернула нам не те щоб передачу Top Gear, але він повертає нам Джеремі Кларксона, Джеймса Мея, Річарда Хеммонда у новій, маємо надію, аналогічній передачі, під назвою The Grand Tour.

Так стартує і приземлюється ракета  Безоса, див.

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top