Діла нинішньої влади.

Володимир ЗеленськийНинішня влада за ті місяці, як виграла президентські і парламентські вибори, виконала чимало обіцянок з числа тих, які обіцяла попередня влада при президенті Порошенко. Обіцяла, однак за п’ять років так і не зробила. Факт як перше, так і друге.

Відразу важлива оговірка – автор не голосував за нинішнього президента. Як не голосував і за минулого.

Але давайте абстрагуємось від навали «новин» від порохоботів (а вони таки очевидно є, і іх таки багато. Та ще й стали попадати в одні ноти з московськими «новинами»).

За що вони так лаються на владу Зеленського? Так виходить за те, що Зе!-команда виконує їхні громогласні обіцянки. У чому заковика? Так виходить у тому, що у разі, якщо у Зеленського почне виходити, то стане очевидно, що Порошенко роками тільки товк у ступі воду. Чомусь так йому було вигідно, чи професіоналізму не вистачало, чи ще там чого – не будемо гадати, на те є компетентні органи.

А от свій суб’єктивний погляд на одну річ не зможу не викласти.

Петро Олексійович продовжує себе поводити так, наче він і досі такий собі справжній-справжній президент. Просто тимчасово сталося якесь прикре непорозуміння. Це щось таке від вірусу вічного правителя. Може це щось заразне від наших найближчих сусідів? Цей його внутрішній стан заважав йому і на виборах, і багато хто з виборців це або помічав, або банально відчував. Річ сама по собі надзвичайно небезпечна. І в першу чергу, небезпечна для держави.

Усі західні держави упродовж п’яти років питали Порошенка про реформи, коли ж вони, мовляв, будуть розпочинатися. Саме з цієї причини від середини каденції з ним взагалі помітно менше стали говорити.

При Порошенко на фронті п’ять років – без перемін. Хіба що мінські домовленості (пишу з маленької букви), як те болото, яке не обійшли, і з якого не можна ніяк вилізти, а у якості дна там зарита формула Штайнмайєра. Ця формула аж ніяк не окрема річ, чого вже там на неї лаятись.

Зустріч Зеленський – Путін? Так, вона потрібна або щоб щось вирішити, або, може, щоб плюнути йому прямо у пику… Хто сказав, що з ворогом не потрібно зустрічатись? З ворогом по всякому потрібно вміти.

Щодо контролю над владою.

Смикати за костюмчик владу потрібно? Так, потрібно. До тих пір, поки нас не перестане цікавити, а хто там біля керма. Це буде тільки в тому випадку, коли жити у цій державі стане добре для всіх.

Дамо президенту Зеленському працювати – можна буде судити по результатам. Будемо заважати – не отримаємо нічого. І у будь-якому разі — нічого хорошого.

Тим більше, у президента Володимира Зеленського не існує іншого варіанту, окрім як виконати … конкретні обіцянки попередніх президентів. За виключенням Януковича. Про обіцянки президентів Кравчука і Кучми не говоримо – інші часи, більш загальні задачі, більш загальні обіцянки. Що зробили, що не зробили – то давно було.

З того, що В. Зеленський вже зробив – усе добре. Звідки взялася (чи  нав’язується) ідея, що далі буде зроблено щось погане? В кінці кінців Кабмін – не політичний, а технократичний. Вперше за всі роки незалежності.

До речі, усі (чотири) екс-президенти України відносяться до В. Зеленського з довірою і повагою. Це важливо.

Не завадило б і нам так робити.

С. Кустовецький

Категории: Архів, Політика

Добавить комментарий

Top