Армія Франції вибрала Heckler & Koch HK416

hk416-aНа тлі інтересу наближення української армії до стандартів НАТО цікавить, яким чином і у яких сферах іде це саме зближення.

Як виявилось, саме головне у цій сфері – не заміна автомата Калашникова на М16. Зміни стосуються насамперед більш глибинних речей – наприклад, у системі взаємодії командування і бойових частин. Система прийняття рішень у бойових умовах у українській армії була ще радянською – хтось десь у головному штабі має прийняти на основі чогось рішення, і спустити його практично на рівень батальйону. У НАТО не так. Наприклад, батальйон – це вже та структура, командування якої має право приймати швидке рішення. Це як для прикладу. Чим саме вони забезпечують виконання бойових завдань — питання техніки.

Але, чисто зовні, нам все-таки цікаво, що ж буде у наших військових у руках. Замість цього символьного АКМ.

Відповіді поки немає. Але ми можемо подивитись, що вибирають армії, які, безумовно, розбираються в питаннях стрілецької зброї.

hk416-5-56x45-natoНаприклад, французи теж мають свої збройові заводи. Одначе, для переозброєння з 2017 року вибрали німецький автомат фірми Хеклер і Кох (Heckler & Koch) HK416А5. Що ж воно за звір?

В основі та сама М4. Родичка М16. Ця система вважається самою сучасною. До речі, це признали навіть росіяни, одержимі «генієм» Калашникова, зробивши схожий прототип.

Базовий варіант існує більше 10 років. Останній варіант представлений у 2014 році. Чим же підкупив HK416 перебірливих французьких військових?

Легкість конструкції, за рахунок наявності деталей зі спеціального алюмінію.

Кучність стрільби – гвинтівку (а її так називають) не підкидає при стрільбі чергами – перша і остання кулі лягають точно в ціль. Демпфер відкату знижує віддачу.

Компактність, ергономіка, модульність конструкції.

Холоднокований ствол з високим спротивом перегріву.

УСМ (ударно-спусковий механізм) дозволяє вести вогонь поодинокими пострілами, чергами, і короткими чергами по три постріли.

Постачання патронами (звичайно, під проміжний патрон НАТО) від заводських магазинів на 20 і 30 патронів. Можливе використання барабанних магазинів на 60 чи 100 патронів.

Подовжений варіант використовується у якості снайперської гвинтівки тактичної підтримки. Кучність стрільби, рівень якої забезпечується вже у стандартному виробі, дозволяє використовувати її снайперські можливості.

Чотири варіанти довжини ствола – від 264мм до 505мм.hk416

Більше десяти національних збройних сил, які входять у блок НАТО, вибрали цю автоматичну гвинтівку у якості базового стрілецького озброєння солдата. Американці теж. Там уже давно не використовується М16, попри наші забобони. Германія, Італія, Норвегія, Турція. Болгарія, Словенія, Польща. Між іншим, і Вірменія теж.

У всіх країнах світу з правильним відношенням до зброї кожен громадянин може купити собі, як мінімум, цивільний варіант HK416А5.

На можливості HK416 можна подивитись тут.

Сергій Кустовецький

Категории: Архів

Добавить комментарий

Top